Projekt MOMENTY: dni Ukrainy. Spotkanie z Lią Dostlievą i Mirosławem Nizio

Faktyczny Dom Kultury oraz Instytut Reportażu we zapraszają na drugą edycję Dni Ukrainy w ramach polsko-ukraińskiego projektu MOMENTY. Jednym z gości, którzy spotkają się z publicznością w niedzielę 16 października, będzie Mirosław Nizio.

„I still feel sorry when I throw away food…” to tytuł wystawy o Hołodomorze, którą dokładnie dekadę temu, w 2012 roku, można było zobaczyć w Dnieprze, Odessie, Warszawie, Frankfurcie i Kijowie.
Lia Dostlieva, wspaniała ukraińska artystka i uczestniczka debaty o Wielkim Głodzie, którą Fundacja Nizio organizowała we wrześniu 2022 roku w Galerii Nizio, przygotowała ją z mężem Andrijem.

W niedzielę 16 października o godz. 15:00 w Faktyczny Dom Kultury w Warszawie Mirosław Nizio i Lia Dostlieva porozmawiają o tym, jak „trudna wiedza” i „trudna przeszłość” stają się inspiracją i przedmiotem działań na różnym polu – architektury, sztuki czy literatury.


Zapraszamy na wydarzenia z cyklu Projekt MOMENTY: Dni Ukrainy #2
📆niedziela, 16 października 2022
🕒 godz. 15:00
👉 Faktyczny Dom Kultury ul. Gałczyńskiego 12, Warszawa

Rozmowę poprowadzi reportażysta Witold Szabłowski, który wielokrotnie pisał o Hołodomorze i każdego dnia relacjonuje w sowich kanałach społecznościowych aktualną sytuację w Ukrainie.
Wydarzenie organizuje Instytut Reportażu i Faktyczny Dom Kultury a we współpracę zaangażowała się Fundacja Nizio .