Pracownia Nizio Design International powstała w Warszawie w 2002 roku. To jedna z najprężniej działających w Polsce pracowni specjalizujących się w projektowaniu muzeów, ekspozycji historycznych, wystaw stałych i czasowych, pomników pamięci. Firma ma wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu projektów architektonicznych, rewitalizacyjnych oraz w ich kompleksowej realizacji. Skupione wokół studia zespoły architektów zajmują się realizacją najważniejszych przestrzeni dla kultury w kraju, zapewniając całościową obsługę – od badań społecznych, analiz, przez wypracowanie koncepcji, przygotowanie projektu wykonawczego, aż po nadzór autorski i realizację. Do współpracy przy opracowywanych projektach zapraszani są specjaliści z dziedziny kultury, nauki i sztuki.

 

Założyciel pracowni, Mirosław Nizio, współtworzył i zrealizował wraz z zespołem wystawę stałą Muzeum Powstania Warszawskiego, czyli jednej z najliczniej i najchętniej odwiedzanych placówek muzealnych w Polsce. Jest też współtwórcą projektu wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz odpowiada za realizację tejże wystawy. Nizio Design International ma na koncie m.in. projekt architektury i wystawy stałej Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie oraz Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, a także rewitalizację kompleksu dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia” w Wałbrzychu, na terenie której powstała Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki.

 

Pracownia Mirosława Nizio przygotowała także m.in. ekspozycje tymczasowe w przestrzeni miejskiej („Sztafeta do Wolności”, wystawa na 60-lecie Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie, „Smoleńskie portrety” na pl. Piłsudskiego w Warszawie). Nizio Design International uhonorowano pierwszą nagrodą w konkursie na projekt Muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej oraz pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie na projekt Muzeum Współczesnego Wrocław.

 

Projektowane przez Nizio Design International ekspozycje rekonstruują historię zachowując równowagę w użyciu najnowocześniejszych technologii i plastycznych środków wystawienniczych. Tak, by po spotkaniu z wystawą zwiedzający był bogatszy o wiedzę, ale także o przeżycia estetyczne, jak w przypadku wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, otwartej w październiku 2014 roku czy Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, które działa od marca 2016 roku.

 

W pracowni powstają scenariusze ekspozycyjne oraz architektoniczne projekty muzealne. Każde przedsięwzięcie wsparte jest badaniami socjologiczno-urbanistycznymi. Ukoronowaniem pracy badawczej są projekty zespołów muzealnych powiązanych z urbanistyką (np. muzeum Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 czy pomnika pamięci „Kamienne Piekło” KL Gross-Rosen). Pracownia ma na koncie także projekt Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej czy innowacyjnego Parku Rekreacyjnego Zoom Natury w Janowie Lubelskim nagrodzony w 2015 roku międzynarodowym laurem International Property Award dla najlepszego w Europie budynku typu Leisure Architecture.

 

Koncepcje i projekty rewitalizacji – wielokrotnie wyróżnianie, również międzynarodowymi nagrodami – to istotny rozdział w portfolio pracowni. Opracowany przez Nizio Design International multidyscyplinarny projekt przekształcenia dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia” w Wałbrzychu w Starą Kopalnię – Centrum Nauki i Sztuki, nagrodzono w konkursie European Property Awards w kategorii Public Service Architecture, a rewitalizacja dawnej synagogi w Chmielniku, gdzie działa ośrodek edukacyjno-muzealny „Świętokrzyski Sztetl”, uhonorowana została „Złotym Żurawiem”.

 

Pracownia przygotowała koncepcję oraz prowadziła badania społeczne, na podstawie których wypracowano projekt rewitalizacji zabytkowych Młynów Rothera w Bydgoszczy. Zespół przygotował także kompleksowe koncepcje rewitalizacji dedykowane miastom, ich znacznym obszarom bądź wybranym obiektom. Tego rodzaju opracowania przygotowano dla Łęczycy, Kraśnika oraz Janowa Lubelskiego i Łodzi (np. Lapidarium. Magazyn Detalu Architektonicznego).

 

W 2018 roku pracownia Mirosława Nizio zdobyła pierwsze miejsce w konkursie architektoniczno-urbanistycznym na rozbudowę i modernizację Muzeum Powstania Warszawskiego, a w 2020 zwyciężyła w konkursie architektoniczno-rzeźbiarskim na koncepcję Pomnika Bitwy Warszawskiej 1920.

 

Od 2018 roku Nizio Design International aktywnie uczestniczy w pracach międzynarodowego zespołu nad projektem i realizacją Narodowego Muzeum Hołodomoru-Ludobójstwa w Kijowie na Ukrainie.

 

W czerwcu 2021 roku po raz pierwszy zaprezentowano projekt koncepcyjny Muzeum Bł. księdza Jerzego Popiełuszki w Okopach, rodzinnej wsi tragicznie zmarłego duchownego na północnym Podlasiu. Opracowanie koncepcji oraz wielobranżowej dokumentacji projektowej powierzono pracowni Mirosława Nizio. Muzeum powstaje z inicjatywy Fundacji im. ks. Jerzego Popiełuszko „Dobro” i po wybudowaniu stanie się oddziałem Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, 2022

– nagroda PROPERTY DESIGN AWARDS 2022 w kategorii BRYŁA: obiekt publiczny

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, 2021

– Nagroda Internautów w 12. edycji konkursu Nagroda Architektoniczna POLITYKI

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, 2021

– Grand Prize w 12. edycji międzynarodowego konkursu YUANYE Awards

Pomnik Bitwy Warszawskiej, 2020

– pierwsza nagroda w konkursie architektoniczno-rzeźbiarskim na koncepcję pomnika.

Muzeum Polskiej Wódki, 2019

– TOP Builder 2019, nagroda za projekt i realizację wystawy stałej Muzeum Polskiej Wódki.

Muzeum Powstania Warszawskiego, 2018

– pierwsze miejsce w konkursie architektoniczno-urbanistycznym na rozbudowę i modernizację Muzeum.

Interaktywne Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, 2017

– pierwsze miejsce w konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej.

„Krzysztof Penderecki — dziedzictwo polskiej muzyki XX i XXI wieku”, 2015

– pierwsza nagroda w konkursie Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach na opracowanie koncepcji ekspozycji.

Zoom Natury w Janowie Lubelskim, 2015

– International Property Awards 2015, nagroda dla najlepszego obiektu w Europie w kategorii Leisure Architecture.

Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, 2015

– European Property Awards 2015, nagroda Highly Commended w kategorii Public Service Architecture.

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, 2015

– TopBuilder 2015, nagroda za realizację Wystawy Stałej.

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w Chmielniku, 2013

– Złoty Żuraw 2013, nagroda dla najlepiej zrewitalizowanego budynku w województwie świętokrzyskim; rewitalizacja dawnej synagogi w Chmielniku.

Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, 2013

– TopBuilder 2013, nagroda za projekt rewitalizacji dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia” w Wałbrzychu. Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki najlepszym projektem 2012 roku.

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, 2011

– European Property Awards 2011, nagroda dla najlepszego projektu budynku użyteczności publicznej.

Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, 2010

– pierwsze miejsce w konkursie na projekt architektoniczny.

Muzeum Współczesne Wrocław, 2008

– pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie architektonicznym.

Centrum Dialogu „Przełomy” w Szczecinie, 2009

– nagroda w międzynarodowym konkursie architektonicznym.

Założenie pomnikowe na terenie byłego hitlerowskiego Obozu Zagłady w Bełżcu wraz z budynkiem muzeum, 2004

– Nagroda Specjalna w konkursie Nagroda Roku SARP.

PRACUJ Z NAMI!

 

Obecnie poszukujemy:

 

ARCHITEKTA / ASYSTENTA ARCHITEKTA

 

Pracuj z nami nad projektami architektonicznymi budynków użyteczności publicznej, koncepcjami konkursowymi.
Szukamy osób kreatywnych, samodzielnych, z pasją do architektury.

Cenimy komunikatywność, sumienność i punktualność oraz umiejętność dostosowania się do dynamiki pracy w biurze projektowym.

 

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe
  • Biegła znajomość programu Autocad
  • Dodatkowym atutem będzie znajomość programów graficznych

 

Oferujemy:

  • Pracę przy ciekawych i prestiżowych projektach
  • Możliwość rozwoju zawodowego

 

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV oraz portfolio na adres: rekrutacja@nizio.com.pl

 

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej aplikacji dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych tj. Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926, ze zm.), prowadzonych przez Nizio Design International z siedzibą w Warszawie ul. Inżynierska 3/4

Właściciel
Mirosław Nizio

Założyciel i właściciel pracowni

Kadra Zarządzająca
Tomasz Nowakowski

Dyrektor zarządzający

Leszek Kur

Kierownik ds. rozliczeń

Architekci Prowadzący
Bartłomiej Terlikowski

Architekt prowadzący

Natalia Amrozińska

Architekt prowadząca

Architekci
Łukasz Boniewski

Architekt

Dariusz Polak

Architekt

Jakub Drewnik

Architekt

Marta Krassowska-Drewnik

Architekt

Mikołaj Twardowski

Architekt

Daniel Szulowski

Architekt

Marcin Urbanek

Architekt

Zuzanna Woźnicka

Młodsza architektka

Justyna Repko

Młodsza architektka

Projektanci
Magdalena Siemieniako

Dyrektorka artystyczna

Dominik Krzysztofik

Grafik kreatywny

Patrycja Szymańska

Grafik kreatywny

Komunikacja i merytoryka
Robert Lewandowski

Specjalista ds. merytorycznych

Administracja biura
Anna Grzywaczewska

Manager administracyjna biura

Aleksandra Sztocka

Asystentka biura
tel. 604 483 945

Dział Techniczny
Paweł Kuskowski

Dział techniczny