APARTAMENTOWIEC NORDIC HAVEN W BYDGOSZCZY

Apartamentowiec o kaskadowo-tarasowej formie ma w elewacji wyraźnie zaznaczony podział na część biurowo-usługową i mieszkalną. W stronę rzeki Brdy budynek wznosi się tarasowo na wysokość 16 kondygnacji. Do dyspozycji mieszkańców jest m.in. wyniesiony dziedziniec z zielenią oraz tarasem widokowym, zielone tarasy na dachach oraz tarasy i loggie okalające część mieszkalną.

Lekką szklaną elewację podkreślono elegancką ślusarką okienną oraz subtelnymi balustradami z bezbarwnego szkła optiwhite na wyższych kondygnacjach. Szkło skontrastowano z naturalną terakotą w kolorze ciemnej cegły. Na dwóch podziemnych kondygnacjach znajduje się parking dla lokatorów.

Budynek stanowi ważny element urbanistyczny na mapie Bydgoszczy, a jego bryła koreluje z dwoma wyrazistymi obiektami znajdującymi się w pobliżu – Młynami Rothera i Operą Nova. Trzymając się proporcji istniejącej zabudowy i wpisując się w jej kontekst, Nordic Haven stanowi istotny element rewitalizowanej tkanki miasta. Budynek dominuje nad krajobrazem, ale nie przytłacza okolicy.