ZONI RESTAURACJA I VODKA BAR W CENTRUM PRASKIM KONESER

W 2019 roku restauracja Zoni znalazła się na shortlist World Interiors News Awards jako jedna z 7 najlepiej zaprojektowanych restauracji na świecie. Otrzymała także tytuł Award Winner European Property Awards w kategorii Leisture Interior.

Zaprojektowane z troską o najmniejszy szczegół wnętrza ZONI sprzyjały delektowaniu się potrawami podczas spotkań towarzyskich i biznesowych. Do aranżacji wnętrz restauracji, która mieściła się w historycznym budynku rektyfikacji, wykorzystano pozostałości dawnych instalacji: przemysłowe lampy, wykończenia z drewna, stali i mosiądzu. Stanowiły one również inspirację przy tworzeniu nowych mebli oraz detali. Mosiężne detale, okratowania czy ruchome moduły utrzymano w ciemnej kolorystyce podobnie jak drewno, z którego wykonano zaprojektowane specjalnie do restauracji ZONI eleganckie krzesła. Obite czarnymi materiałami kanapy łagodnie kontrastowały ze stołami oraz podłogą wykonanymi z drewna o jaśniejszym odcieniu.

Industrialne elementy: nogi barowych krzeseł czy szyny, po których można przesuwać ażurowe moduły wydzielające strefy w przestrzeni restauracji oraz ceglane ściany budynku, tworzyły nostalgiczną atmosferę miejsca. Architektowi zależało na tym by uzyskać efekt harmonii z tym, co było w ZONI najważniejsze, czyli wyjątkowymi potrawami.